Půjčky od soukromých osob Homepage | Kontakt
• Informace o půjčkách a úvěrech
• Na co si dávat pozor
• Jak na zodpovědné půjčováníUpozornění: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace a nemusí tak odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů

Centrální registr dlužníků - informace


Půjčky bez registru - nebankovní půjčky bez nahlížení do registru.

12. 3. 2014

Nepříznivá finanční situace, nedostatek peněz, krádeže, to vše se může stát každému člověku - fyzické osobě i podnikateli. Je třeba s tímto počítat a je běžné že toto může stát každému. Aby se osoba vyhnula nepříjemné situaci záznamu v registru dlužníků, je vhodné se snažit o diskuzi s věřitelem a domluvit se na splátkách, byť nízkých.

Někteří lidé si berou půjčky na splátky existujících půjček, toto je jistě řešení avšak je velmi krátkodobé. Dříve či později bude muset člověk zaplatit ještě více peněz. Je třeba si brát půjčku s tímto na zřeteli. Zájemce o půjčku by měl vědět, kolik přesně přeplatí peněz.

Odstranění záznamu v registru

Záznam v Centrálním registru dlužníků - CERD není konečnou, která špiní jméno dané osoby či firmy. Je možné se pokusit domluvit s věřitelem na splácení a následným výmazem z registru, který on může iniciovat. Případně mu to stále připomínat. Negativní zkušenost se záznamem v registru dlužníků je také možné brát jako ponaučení a pokusit se do podobné situace znovu nedostat. Centrální registr dlužníků sdílí informace i s dalšími registry CERD (Central register of debtors) po světě.

Prohledávání registru dlužníků

Zájemce o prohledání registru dlužníků si může zaregistrovat účet na internetových stránkách centrálního registru dlužníků. Registrace a prohledávání registru je za poplatek, který zájemci umožní přístup registru na několik let. Aktuální podrobnosti a podmínky registrace je možné si zjistit na oficiálních stránkách registru, který naleznete pomocí internetových vyhledávačů. Tento článek nemusí být aktuální a přesný, proto se informujte na oficiálních stránkách CERD - Centrálního registru dlužníků.


Doporučujeme

Půjčka bez doložení příjmu je tady pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají.

Nevíte co koupit svým blízkým letos k Vánocům? Navštivte www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním Vánočních dárků.

Vybíráte pro své dítě kolo? Nechte si poradit na www.dětská-kola-online.cz Informace jak vybrat správne krmivo pro psy najdete na adrese www.granule-krmiva.eu. V nabídce online obchodů můžete majít jak dřevěné zahradní domky tak i plechové zahradní domky.

© 2013 Půjčka-od-soukromých-osob.cz, všechna práva vyhrazena. Upozorňujeme, že stránky jsou pouze informačního rázu a jejich prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.