Půjčky od soukromých osob Homepage | Kontakt
• Informace o půjčkách a úvěrech
• Na co si dávat pozor
• Jak na zodpovědné půjčováníUpozornění: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace a nemusí tak odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů

Půjčky na OP


Půjčky bez registru - nebankovní půjčky bez nahlížení do registru.

18. 10. 2013

Už jste slyšeli o úvěrech, které se označují jako půjčky na OP? Pro koho jsou tyto půjčky vhodné a co všechno obnáší, to se dočtete v následujícím článku.

Když se řekne „půjčky na OP“

Půjčky na OP jsou pojmenované podle toho, že k jejich získání stačí opravdu jen jeden doklad, a to platný občanský průkaz.

Žadateli o půjčku musí být alespoň 18 let a musí mít způsobilost k právním úkonům.

Půjčky na OP – doména nebankovních společností

Půjčky na OP jsou charakteristickým produktem nebankovních společností. Banky se tímto produktem nezabývají protože je pro ně příliš rizikový.

Pro koho jsou „půjčky na občanku" ?

Půjčky na OP využívají obzvláště lidé, kterým banky nechtějí půjčit. Poskytovatelé půjčky na OP neberou v potaz případný záznam v registru dlužníků, ani nechtějí dokládat výši měsíčního příjmu.

Na půjčky na OP tedy dosáhnou i rizikové skupiny pro banky, jako jsou:
  • maminky na mateřské
  • nezaměstnaní
  • senioři
  • studenti

Smlouva o půjčce - vzor lze najít on-line na Internetu.

Půjčky na OP a otázka ručení

Z toho přirozeně vyplývá, že půjčky na OP jsou pro poskytovatele poměrně rizikovým produktem, takže bude chtít nějaké ručení, obzvláště, když se bude jednat o vyšší částky.

Ručit se může například domem, autem apod. Někdy je vyžadována směnka. Menší částky do cca 20 tisíc lze získat i bez ručení.

Půjčky na OP a volba nebankovní instituce

Pokud jste se rozhodli, že si půjčku na OP vezmete, výběr instituce je klíčový. Trh nebankovních půjček je opravdu rozmanitý. Bývá doporučováno obrátit se raději na zavedené a známé společnosti.
Doporučujeme

Půjčka bez doložení příjmu je tady pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají.

V nabídce online obchodů můžete majít jak dřevěné zahradní domky tak i plechové zahradní domky.

Dárky pro maminky k letošním Vánocům Vám pomůžeme vybrat zde.

Chcete čas strávený u televize využít pro své zdraví? Pořiďte si kvalitní rotoped. Kupujete robotický vysavač? Podívejte se na porovnání robotických vysavačů.

© 2013 Půjčka-od-soukromých-osob.cz, všechna práva vyhrazena. Upozorňujeme, že stránky jsou pouze informačního rázu a jejich prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.