Půjčky od soukromých osob Homepage | Kontakt
• Informace o půjčkách a úvěrech
• Na co si dávat pozor
• Jak na zodpovědné půjčováníUpozornění: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace a nemusí tak odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů

Výhody a nevýhody splátkového prodeje


Půjčky ihned do 5 minut na účtu

6. 6. 2015

Jedním z nejvíce využívaných spotřebitelských úvěrů je jednoznačně splátkový prodej. Ten u nás poskytuje spousta společností, v jejichž spleti je poměrně náročné se orientovat.

Možností pořízení zboží na splátky je hned celá řada. Pojďme se tedy podívat na to, co je dobré vědět.

Jak to funguje?

Prodej na splátky je velmi jednoduchý. Společnost, která produkt nabízí, jej prodá poskytovateli půjčky. Tomu bude posléze koncový zákazník splácet cenu produktu spolu s úrokovým navýšením.

Při zakoupení zboží je nutné složit akontaci. Jedná se o zálohu, která zpravidla činí okolo 10 % z ceny kupovaného produktu.

U koho si půjčit?

Na našem trhu působí hned několik prodejců, kteří nabízí možnost prodeje na splátky. Většinou se jedná o prodej aut, bílého zboží či elektroniky.

Jistě jste se již všichni setkali s Home Creditem. Ten na našem trhu působí už řádku let a setkáme se u něj s poměrně širokou paletou služeb. Dalšími společnostmi, které stojí za zmínění, jsou Cetelem či Essox.

U splátkového prodeje se pochopitelně setkáme s poměrně vysokým úrokem. To z důvodu poměrně nízkých cen z hlediska výhodnosti pro takové finanční společnosti. Na druhou stranu je možné takový úvěr pojistit pro případ nečekaných událostí.

Alternativy

Ke splátkovému prodeji existuje dvojice alternativ. Tou první je účelový úvěr. V tomto případě si půjčujete peníze přímo na určitou věc. Na základě povahy takového produktu jsou pak vyhodnoceny podmínky takového produktu.

Další možností je kreditní karta. U ní platí pořekadlo, které platí pro oheň. Tedy dobrý sluha, zlý pán. V případě uvážlivého používání je tedy možné dojít k efektivnímu používání této karty.

Doporučujeme

Půjčka bez doložení příjmu je tady pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají.

Nevíte co koupit svým blízkým letos k Vánocům? Navštivte www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním Vánočních dárků.

Vybíráte pro své dítě kolo? Nechte si poradit na www.dětská-kola-online.cz Informace jak vybrat správne krmivo pro psy najdete na adrese www.granule-krmiva.eu. V nabídce online obchodů můžete majít jak dřevěné zahradní domky tak i plechové zahradní domky.

© 2013 Půjčka-od-soukromých-osob.cz, všechna práva vyhrazena. Upozorňujeme, že stránky jsou pouze informačního rázu a jejich prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.