Půjčky od soukromých osob Homepage | Kontakt
• Informace o půjčkách a úvěrech
• Na co si dávat pozor
• Jak na zodpovědné půjčováníUpozornění: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace a nemusí tak odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů

Výhody a nevýhody kreditní karty


Půjčky ihned do 5 minut na účtu

15. 2. 2014

Kreditní karty jsou bezesporu jedním z největších fenoménů současného finančního trhu. Jsou zde již poměrně dlouho a jsou jedním z nejčastěji používaných typů úvěru.

Na jejich téma bylo napsáno již spoust knih a natočeno spousta filmů. Přesto jsou mnozí, kteří nevidí rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. Ten je přitom zásadní.

Co je kreditní karta?

Kreditní karta není pouhou platební kartou, ačkoliv se tak na první pohled může jevit. Při platbě kreditní kartou si totiž půjčujete od banky.

Kreditka je tedy velmi šikovným pomocníkem. Neznamená to ale, že se takovýto úvěr nemůže obrátit proti vám. Je tedy dobré vědět, kde jsou úskalí používání kreditní karty.

Nevýhody

Pravidla jsou podobná jako u ostatních úvěrů.

V první řadě musíte vždy splácet včas. Úroky jsou u tohoto druhu úvěru poměrně vysoké. Ty mohou dosáhnout až 20%. To z důvodu nízkých částek, které si prostřednictvím kreditní karty půjčujete.

Kreditní karty jsou vhodné především k placení v obchodech, Výběry z bankomatu se nevyplatí. To z důvodu vysokých poplatků za výběr.

Výhody

Kromě nepříjemností jsou s kreditními kartami spojeny i poměrně výhodné bonusy, které je dobré využívat.

Takovou výhodou je například bezúročné období, to trvá od 40 do 75 dnů. Banky také nabízejí různé výhody u prodejců, jako jsou různé slevy či bonusové programy.

Jediné, co je pro poskytovatele úvěrů v podobě kreditní karty důležité, je abyste často utráceli a včas spláceli takové půjčky. V takovém případě k vám bude benevolentní a nabídne vám celou řadu bonusů, z nichž budete mít ve finále radost.

Vždy ale dbejte na to, aby byli pohledávky vašich věřitelů splacené. Jinak se můžete setkat s nepříjemnými potížemi, které vám snadno přerostou přes hlavu.

Doporučujeme

Půjčka bez doložení příjmu je tady pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají.

Nevíte co koupit svým blízkým letos k Vánocům? Navštivte www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním Vánočních dárků.

Vybíráte pro své dítě kolo? Nechte si poradit na www.dětská-kola-online.cz Informace jak vybrat správne krmivo pro psy najdete na adrese www.granule-krmiva.eu. V nabídce online obchodů můžete majít jak dřevěné zahradní domky tak i plechové zahradní domky.

© 2013 Půjčka-od-soukromých-osob.cz, všechna práva vyhrazena. Upozorňujeme, že stránky jsou pouze informačního rázu a jejich prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.