Půjčky od soukromých osob Homepage | Kontakt
• Informace o půjčkách a úvěrech
• Na co si dávat pozor
• Jak na zodpovědné půjčováníUpozornění: Tato stránka může obsahovat neaktuální informace a nemusí tak odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů

Dostaňte své dluhy pod kontrolu


Půjčky bez registru - nebankovní půjčky bez nahlížení do registru.

14. 11. 2013

Máte několik půjček, nevyznáte už se ve splátkách nebo zkrátka přestáváte z nějakého důvodu mít své dluhy pod kontrolou?

Potřebujete si udělat ve svých financích pořádek a postupně se dluhů zbavit, jinak do nich zabřednete ještě hlouběji. Jak na to?

Mějte přehled o věřitelích

Vytvořte si soupis všech vašich věřitelů a půjček, a přednostně splaťte ty, které mají největší důležitost, zejména ty, u kterých vám hrozí vysoké penále nebo to, že přijdete o svůj majetek. Postupně se tak zbavte všech a rozhodně není vhodné před dluhy zavírat oči!

Soupis příjmů a výdajů

I jedna půjčka může být problém, natož když jich máte více. Sepište si jak své příjmy, tak všechny výdaje, a popřemýšlejte, jak zvýšit své příjmy a které výdaje by šlo omezit. To, co uspoříte, můžete využít na mimořádnou splátku nebo jako finanční rezervu. Může se totiž stát, že z důvodu nemoci nebo nižšího platu v daném měsíci nebudete mít na splátku a hned je zaděláno na exekuci.

Finanční poradna

Nebojte se poradit s odborníky, a to s finančními poradci s dobrým hodnocením nebo se speciálními poradnami. Existují dokonce poradny bezplatné, určené pro lidi ve velké finanční tísni. Služby jsou poskytovány online nebo při osobním setkání. Poradí vám nejlepší postup a opatření.

Osobní bankrot

Vyhlásit osobní bankrot a přistoupit k oddlužení je někdy nejlepším krokem, pokud máte prodlení se splátkami a zlepšení je v nedohlednu. Nejprve musíte navštívit krajský úřad, o oddlužení zažádat, a pokud vám bude schváleno, budete muset do doby splacení dluhů nebo maximálně 5 let jestliže zvládnete splatit alespoň 30% dluhů, žít z životního minima. Pak jsou vám ale zbylé závazky prominuty a můžete začít s čistým štítem.

Co rozhodně nedělat?

Neignorujte své závazky, nepřestávejte komunikovat s věřiteli a rozhodně si na splácení dluhů neberte další půjčky. To je nejlepší cesta, jak se dostat do dluhové pasti, ze které se obtížně „vyhrabete“ ven.


Doporučujeme

Nevíte co koupit svým blízkým letos k Vánocům? Navštivte www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním Vánočních dárků.

Vybíráte pro své dítě kolo? Nechte si poradit na www.dětská-kola-online.cz Informace jak vybrat správne krmivo pro psy najdete na adrese www.granule-krmiva.eu. V nabídce online obchodů můžete majít jak dřevěné zahradní domky tak i plechové zahradní domky.

© 2013 Půjčka-od-soukromých-osob.cz, všechna práva vyhrazena. Upozorňujeme, že stránky jsou pouze informačního rázu a jejich prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.